Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pagony wyjściowe SG

( ilość produktów: 17 )

Porządek publiczny i prawny w państwie strzeże szereg służb dedykowanych do specjalnego typu zadań. Straż Graniczna jest tym rodzajem służb, których zadaniem jest ochrona granicy Rzeczypospolitej Polskiej oraz sprawowanie kontroli ruchu granicznego. Rodzaj pełnionych obowiązków determinuje, że jest to służba umundurowana i uzbrojona. I mimo, że Straż Graniczna jest organem ścigania, to funkcjonariusze bywają zobowiązani do występowania również w innego rodzaju ubiorach, jak np. w mundurach wyjściowych. Podstawowym elementem uzupełniającym w tym przypadku są pagony na mundur dla Służby Granicznej, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie sortmund.pl.

Funkcja pagonów na mundur Służb Granicznych

Podstawowym celem stosowania pagonów na mundur dla Służb Granicznych jest możliwość rozróżnienia i identyfikacji funkcjonariuszy ze względu posiadany stopień służbowy, który determinuje poziom w hierarchii służbowej, podobnie jak się to ma w pozostałych służbach mundurowych. Pagony na mundur Służb Granicznych zakładane wraz z określonymi elementami ubioru wyjściowego (noszonego w przypadku oficjalnych, ale nie uroczystych okazji), muszą spełniać wymogi wynikające z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2016 r. w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Pagony na mundur dla Służb Granicznych dostępne w sklepie sortmund.pl

Dostępne w naszym sklepie pagony na mundur Służb Granicznych wypełniają wymagania resortowe zgodnie z przyjętymi wzorami. Wykonane są srebrną metalizowaną nicią na materiale typu gabardyna, przy zastosowaniu metody haftu komputerowego. Przyjęty system układu symboli pozwala łatwo i szybko rozróżnić poszczególne stopnie służbowe. Przykładowo, sklep sortmund.pl posiada w swojej ofercie pagony na mundur dla Służby Granicznej zarówno dla szeregowych, kaprali i sierżantów, jak i dla najwyższych w hierarchii kapitanów, majorów i pułkowników.

Zobacz również: pagony SW do kurtki letniej